Mistrzowie masażu tajskiego w ThaiSun

Mistrzowie masażu tajskiego w ThaiSun

Masaż tajski ma wieloletnią tradycję, której oferuje znacznie więcej niż tylko proste kursy masażu pleców i stóp. Dzięki obszernej kulturze, składającej się z elementów z całego kontynentu azjatyckiego tajniki masażu wymagają lat pracy oraz ogromnego skupienia do opanowania, a masażyści o stopniu mistrzowskim są rzadko spotykani. Teraz możecie spróbować masażu tajskiego w wydaniu mistrzów masażu tajskiego w salonach sieci masażu ThaiSun.

Masaż u mistrza

Znawcy masażu tajskiego powiadają, że każdy masaż tajski jest inny. Bardzo dużo zależy od osoby, która go wykonuje, a styl masażu i użyte techniki mogą się różnić u masażystek i masażystów o różnych doświadczeniach. Bardzo często zdarza się, że najlepsze masaże wykonują starsi, doświadczeni masażyści. Pomimo tego, że zdawałoby się że do masażu tajskiego niezbędna jest ogromna siła i witalność, najmocniejsze i najskuteczniejsze masaże wykonywane są przez osoby, sprawiające wrażenie starszych i spokojniejszych. Sieć salonów masażu tajskiego ThaiSun, dbając o najwyższą jakość masażu tajskiego zaczęła zatrudniać mistrzów oraz mistrzynie masażu tajskiego.

Stopień mistrzowski masażu tajskiego osiąga się po wielu latach szkolenia i wytężonej pracy. Aby zostać mistrzem masażu tajskiego, nie wystarczy tajskie obywatelstwo i szybki kurs masażu olejkowego, stóp czy pleców. Droga do mistrzostwa w masażu tajskim, wiedzie głównie przez ścieżkę klasycznego, tradycyjnego masażu tajskiego, który potem przyjmuje wyższą formę w rękach mistrzów. Klasyczny masaż tajski ma za zadanie poprawić nasze samopoczucie - jest formą terapii holistycznej, która przyjmuje że ciało człowieka to skomplikowana całość, jego uzdrowienie jest możliwe tylko dzięki pracy nad całym ciałem. Elementy jogi pasywnej oraz technik masażu sięgających jeszcze do czasów ajurwedy, mają za zadanie usprawnić przepływ energii w naszych ciałach i sprawić, że poczujemy się lepiej. Oprócz ogólnej poprawy naszego fizycznego stanu zdrowia, masaż tajski relaksuje i ma za zadanie odprężyć naszą psychikę. Dzięki takiemu podejściu masaż tajski często ma przypisywane zdolności lecznicze i nie bez powodu. Faktycznie jego wpływ na nasze zdrowie jest dobroczynny, jednak trudno szukać w podejściu całościowym odpowiedzi na bardziej konkretne problemy zdrowotne, które nas trapią.

Masaż leczniczy wykonywany przez mistrzów masażu tajskiego

Masaż tajski i kultura z nim związana jest traktowany przez Tajlandię jako jedno z największych dóbr narodowych. Nad terapeutami i szkoleniem masażystów w oficjalnych szkołach masażu tajskiego czuwa patronat tajskiego Ministerstwa Zdrowia, regulujący masaż tajski jako masaż terapeutyczny. Najlepiej wyszkoleni fizjoterapeuci posługujący się masażem tajskim mogą pracować jako rehabilitanci w tajskich szpitalach. Najczęściej to właśnie mistrzowie masażu tajskiego, posługujący się wyższą formą tego masażu, czasami nazywaną leczniczą odmianą masażu tajskiego Laksa.

Ta specjalna wersja masażu tajskiego różni się od klasycznej tym, że jest skupiona na rozwiązaniu konkretnego problemu. Też traktuje ciało człowieka jako całość, więc znajdziemy w niej elementy ogólne, takie jak masaż stóp, nóg, pleców czy karku, jednak znakomita większość masażu laksa koncentruje się tylko i wyłącznie na problemie zdrowotnym osoby masowanej. Jeśli boli nas ręka możemy spodziewać się długiej i intensywnej pracy nad tą konkretną częścią ciała. Co więcej, masaż leczniczny wykonywany jest w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun tylko i wyłącznie przez mistrzów masażu tajskiego, dzięki czemu macie gwarancję najwyższej jakości. Podejście skoncentrowane na rozwiązaniu to nie tylko ulga w bólu, ale również zdecydowane działanie, aby poprawić stan zdrowia i rozwiązać problem zdrowotny, który go powoduje. Bardzo często konkretne stany zapalne lub przewlekłe bóle mięśniowe mają związek z naszym trybem życiem i zaniedbaniem wynikającym z niego. Korzystanie w tym wypadku z masażu tajskiego w formie masaży leczniczych laksa może dać wyjątkowo skuteczne efekty. Przez długi czas na masaże lecznicze przychodził do nas gość w podeszłym wieku zmagający się z intensywnymi bólami głowy i zawsze pytał kiedy przestanie go ta głowa boleć. Któregoś dnia, po zakończonej serii masaży stwierdził, że ból ustąpił dzięki pracy nad mięśniami karku i górnej części pleców. Niezależnie od problemu fizjoterapeutycznego i naszej kondycji, warto spróbować leczniczego masażu tajskiego wykonywanego tylko i wyłącznie przez mistrzów masażu tajskiego w ThaiSun - może się okazać, że pozbędziemy się go szybciej niż byśmy się spodziewali.