masaż tajski na ból pleców

tajski masaz plecow ramion glowy

Ból kręgosłupa jest popularnym schorzenie­­m, dotykającym już 84% Polaków. W dodatku, coraz ­­częściej dotyczy młodszej części populacji. Dzieje się tak, ze względu na zmianę trybu życia na siedzący. Praca przy komputerze, bierny odpoczynek, nieprawidłowe nawyki postawy, a nawet zła pozycja ciała podczas snu. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do uporczywego bólu pleców. Kiedy doda się do tego brak lub niewystarczającą porcję ćwiczeń fizycznych, wielogodzinne pozostawanie w jednej pozycji i chodzenie na szpilkach okaże się, że trudno go uniknąć. Jak więc zapobiegać i radzić sobie z  dolegliwościami związanymi z kręgosłupem? Jednym z coraz bardziej docenianych rozwiązań jest masaż tajski. Przeprowadzone badania wykazały, że ból pleców ustąpił szybciej po tym rodzaju masażu, niż w przypadku tradycyjnej terapii. W odpowiedzi na potrzeby niesienia ulgi obolałym plecom, nasze salony masażu ThaiSun oferują specjalnie skonstruowany pakiet. Znajdują się w nim sesje tradycyjnego masażu tajskiego, masażu pleców, ramion i głowy oraz refleksologii.                

Tradycyjny tajski masaż to idealny wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Mnogość  elementów, z których składa się ten zabieg pozwala na rozmasowanie mięśni głębokich. W  klasycznym masażu tajskim, wykonywanym w ThaiSun przenikają się komponenty technik akupresury, ajurwedy jogi pasywnej oraz masażu shiatsu. To wyjątkowe połączenie wiedzy i praktyki kultur wschodu zdobywane i udoskonalane przez wieki. W trakcie rytuału, masażystka układa ciało klienta w asany, czyli pozycje jogi pasywnej. Dzięki temu poprawia się także ruchomość stawów. Co  ciekawe, za sprawą naszych wykwalifikowanych specjalistek wykonuje się bezpiecznie dość zaawansowane figury jogi i to w pełnym relaksie! Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, dostosowując siłę, tempo, technikę i pozycje do swoistych możliwości. Profesjonalny masaż tajski wyróżnia się zaangażowaniem w masaż nie tylko rąk ale także łokci, przedramion oraz stóp. Wywołuje to zróżnicowane odczucia i możliwości dotarcia do wszystkich pożądanych obszarów ciała. Masażystka uciska konkretne miejsca energetyczne, co w efekcie uwalnia napięcia w ciele, a tym samym ból. Organizm oczyszcza się ze szkodliwych produktów przemiany materii, następuje poprawa pracy mięśni, ścięgien i stawów, a także zniwelowane zostają bóle kręgosłupa oraz głowy.                

Masaż pleców, ramion i głowy to trafna odpowiedź na skutki siedzącego trybu pracy i życia. Podczas zabiegu, masażystka koncentruje się na górnej części wymienionych partii ciała. To połączenie wykorzystania tajskich olejków oraz uciskania mechanicznego. Specjalistka rozmasowuje kręgosłup, ramiona, barki, klatkę piersiową, ramiona, ręce, kończąc na głowie. Ten tajski masaż ma na celu pokonanie nagromadzonego stresu, dlatego jest intensywny. W konsekwencji jednak, uwolni Was od nieprzyjemnego ucisku i napięć w plecach oraz zapewni lepszą koncentrację i nastrój.                                                                               

Refleksologia dłoni i stóp także jest składową pakietu, mającego przynieść ulgę plecom. Wynika  to z holistycznego podejścia do człowieka w masażu tajskim. Okazuje się, że epicentrum bólu jest w innym obszarze, niż wynikałoby to z odczuć subiektywnych. Nie jest zalecane koncentrowanie się tylko i wyłącznie na punktach, odpowiadających za ból. Dlatego przeprowadzamy kompletny zabieg refleksologii.                                                                                                                                  

Bóle barku, karku, czy kręgosłupa to apel organizmu, którego nie można ignorować. Oznacza  on, że ciało jest przeciążone, a mięśnie nazbyt napięte. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się masaże tajskie. Działanie mechaniczne rozluźni mięśnie, przyspieszy ich regenerację poprzez usunięcie toksyn. Poza oczekiwanym uwolnieniem od bólów różnego pochodzenia, tajski masaż kompleksowo wpływa na organizm i przywraca mu równowagę. Zmniejsza się poziom napięcia i stresu, poprawia się krążenie oraz samopoczucie. Nie bez znaczenia jest odczucie lekkości i podniesiony poziom endorfiny (hormonu szczęścia) po masażu. Fakty te sprawiają, że masaże tajlandzkie, wykonywane w naszych salonach w Warszawie są bezkonkurencyjnym rozwiązaniem wielu problemów XXI wieku.