Sezon na masaże rozgrzewające
Coraz więcej osób uskarża się na bóle pleców. Wynikają one nie tylko z nieprawidłowej postawy ciała, ale również z nieprzystosowanych do pracy krzeseł, foteli oraz biurek. Ponadto, problemem jest przeciążanie mięśni pleców przez zbyt duże ciężary noszone szczególnie po jednej stronie ciała. Najlepszą metodą niwelowania bólu tej okolicy jest klasyczny masaż pleców, który doskonale wpływa na poprawę samopoczucia.
Klasyczny masaż pleców – doskonały sposób na relaks i poprawę samopoczucia
Bóle pleców, które nie są związane ze zmianami chorobowymi, mogą wynikać z siedzącego trybu życia lub też nieodpowiedniej aktywności ruchowej, albo też jej całkowitego unikania. Bolące plecy są problemem dla każdej osoby. Zastosowanie klasycznego masażu w lekkich przypadkach bólu pleców sprzyja wzmocnieniu i rozluźnieniu mięśni, a także zapewnia odpoczynek i relaks. Masaż klasyczny pleców jest odpowiedni w przypadku lekkiego bólu, a odpowiednio wykonany relaksuje i łagodzi dolegliwości. Masażysta wykonujący tego typu zabieg stosuje odpowiedni ucisk i techniki obejmujące barki, plecy, a także pośladki. Bywa, że w trakcie masażu klasycznego pleców delikatnie pobudzone są także uda i łydki, których napięcie mięśniowe również nieprawidłowo wpływa na całą postawę ciała i powoduje nierzadko lekkie bóle. Poszczególne elementy zabiegu – masażu klasycznego pleców polegają na rozcieraniu, głaskaniu, oklepywaniu, ugniataniu i wibracji. Mają one na celu odprężenie, rozluźnienie i regenerację, a także zniwelowanie mocnego, uciążliwego napięcia mięśni.
Rozluźnij swoje mięśnie i wybierz profesjonalny masaż w Warszawie
W trakcie klasycznego masażu pleców dokonuje się naturalne oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn oraz stymulowanie układu limfatycznego, hormonalnego czy nerwowego do lepszego funkcjonowania. Profesjonalny masaż pleców należy wykonywać systematycznie, ponieważ tylko wówczas przynosi on spodziewane rezultaty.
Zabieg ten należy powierzyć wyłącznie specjalistom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje uprawniające do wykonywania tego typu zawodu. Należy pamiętać, iż wykonywanie masażu pleców przez osoby niewykwalifikowane i nieprzygotowane do tego, może spowodować wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych. Brak znajomości anatomii człowieka, a także odpowiednich technik masażu klasycznego, dobranych do konkretnego stanu zdrowia i rodzaju dolegliwości u danego pacjenta spowoduje, iż problemy bólowe mogą ulec nasileniu, a samopoczucie pacjenta znacznemu pogorszeniu. Odpowiednio wykonany masaż klasyczny pleców może w konsekwencji zmniejszyć odczuwanie bólu oraz poprawić napięcie mięśniowe. To doskonała metoda relaksu i likwidacji napięcia mięśniowego u osób, które podjęły wysiłek energetyczny i zaczęły korzystać z różnych form aktywności sportowej.
Dla kogo odpowiedni jest klasyczny masaż tajski pleców?
Masaż na plecy przydaje się nie tylko wyczynowym sportowcom, ale również osobom, które zaczęły regularnie uprawiać wybraną dyscyplinę sportu. To doskonały sposób na relaks, a także rozluźnienie i wzmocnienie mięśni u osób poddających się systematycznym treningom siłowym, a także korzystającym z nowoczesnego sprzętu sportowego, w postaci atlasów czy wioseł. Klasyczny masaż pleców jest także wskazany u osób, które uprawiają jogging oraz biegi – szczególnie, gdy czynność ta odbywa się w mieście.
Stąpając po twardej powierzchni mięśnie pleców oraz kręgosłupa ulegają nadmiernym obciążeniom, skutkującym pojawieniem się dyskomfortu bólowego, szczególnie po przetrenowaniu się. Dobry masaż pleców trwa około 40 minut. Warto zdecydować się na co najmniej 10 takich zabiegów. Pozwalają one na pozbycie się wielu dolegliwości. Profesjonalny masaż pleców to doskonały sposób na pozbycie się nagromadzonego stresu oraz wolnych rodników; ich obecność związana jest z życiem w zatłoczonych i zanieczyszczonych aglomeracjach miejskich.
Masaż klasyczny pleców doskonale wpływa na stan zdrowia, a także wspomaga rozluźnienie mięśni, odpoczynek i relaks całego ciała. To sposób na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i rewelacyjnego samopoczucia, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy czy zażywanej aktywności fizycznej.