Masaż olejkami aromatycznymi (aromaterapia)

Masaż olejkowy (aromaterapia)

Masaż olejkami aromatycznymi czekający na klientów sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun to możliwość poczucia na własnej skórze setek lat tradycji dalekowschodniej szkoły masażu w bardzo relaksującym wydaniu.

W trakcie wykonywania masażu nasz profesjonalny personel używa olejków z drzewa sandałowego, różanego, miętowego lawendy, palisandru, pranjipani czy ylang-ylang oraz innych unikalnych drzew i krzewów rosnących w Tajlandii. Na świetne efekty aromaterapii w tym wydaniu składają się jednak nie tylko same zapachy unoszące się w powietrzu.

Masaż olejkowy pobudza krążenie limfy co świetnie wpływa na układ odpornościowy, ujędrnia skórę i wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Zatem jeśli w ostatnim czasie czujesz że coś Cię bierze,  chcesz poprawić kondycję swojej skóry lub zwyczajnie dać sobie odpocząć od codzienności jest to idealny wybór dla Ciebie.

Cennik masażu olejkowego

Czas trwania 30 minut 60 minut 90 minut 120 minut
Masaż olejkami aromatycznymi 130 zł 200 zł 250 zł 300 zł

Bardzo często rekomendujemy masaż olejkowy osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia z tajskim masażem, a boją się bólu. W tym przypadku poznamy niektóre uniwersalne techniki, co sprawi że strach przed nieznanym ustąpi.

Co warto wiedzieć przed masażem?

Głównym celem masażu olejkami aromatycznymi jest relaks, odprężenie i wprowadzenie Cię w świetny nastrój. Olejki które wmasowywane są w ciało zostawiają na skórze przyjemne uczucie gładkości jeszcze przez kilka godzin. Jeśli jednak masz przed sobą ważne spotkanie biznesowe lub jakikolwiek inny powód dla którego chcesz zmyć je z siebie, na miejscu czeka w pełni wyposażona łazienka i świeże ręczniki. Co istotne - jest to masaż całego ciała, w związku z czym jedyne co masz na sobie podczas jego wykonywania to jednorazowa bielizna którą wręczamy przed masażem. Jeśli zastanawiasz się czy musisz się jakkolwiek przygotować do masażu odpowiedź brzmi - nie. Będzie Ci natomiast potrzebny czas jaki przeznaczysz żeby sprawić sobie tą przyjemność.

Najbardziej rekomendowaną długością masażu przez nasz personel jest półtorej godziny lub dwie godziny, co w tajskich świątyniach jest całkowitym standardem. Dwie godziny są szczególnie polecane jeśli chcemy zmaksymalizować efekty jednej sesji masażu. Masaże godzinne i krótsze są świetnym rozwiązaniem na pozbycie się stresu w np. lunchowej przerwie w pracy.

Jak wygląda masaż olejkami aromatycznymi?

Masaż olejkami aromatycznymi to przede wszystkim masaż całego ciała wykonywany w pozycji leżącej. W początkowej fazie masażu leżymy na plecach, a masażystka wmasowuje w nasze ciało olejki zaczynając od nóg. Kiedy pierwsza noga jest już odpowiednio rozmasowana, zostaje zawinięta w ręcznik co powoduje jeszcze lepsze wchłanianie olejków. Następnie to samo dzieje się z drugą nogą poczynając od stóp po czym masażystka przechodzi do masażu rąk, ramion i klatki piersiowej.

Kiedy ta partia jest już odpowiednio rozluźniona następuję zmiana pozycji na brzuch i podobnie jak w tradycyjnym tajskim masażu rytuał się powtarza. Całość zwieńcza subtelny, acz bardzo kojący masaż głowy i twarzy. Kończąc masaż Twoja skóra jest odżywiona, a pozostałe zmysły cieszą się jej zapachem i gładkością.

Nie jest zalecane zmywanie z siebie olejków bezpośrednio po masażu ze względu na ich zbawienne właściwości. Jeszcze przez kilka godzin od zabiegu substancje w nich zawarte przez skórę dostają się do naszego organizmu.

Zachęcamy Państwa do informowania nas o swoich preferencjach w kwestii chociażby zapachów użytych do masażu olejków. Przykładowo lawenda wprowadza w stan relaksu, zapach cytryny pobudza a jaśmin zwiększa elastyczność skóry. Jeśli są obszary, na których chcecie Państwo bardziej skupić swój masaż oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy wcześniej zakomunikować to recepcji bądź masażystce.

Efekty masażu olejkami aromatycznymi

  • ogólna regeneracja przemęczonego organizmu,
  • usuwanie niechcianej wody podskórnej,
  • stan głębokiego relaksu,
  • usunięcie napięć mięśniowych,
  • przyspieszenie usuwania toksyn z organizmu,
  • pobudzenie krążenia limfy,
  • ujędrnienie skóry.