Tradycyjny masaż tajski (Klasyczny)

Klasyczny masaż tajski (tradycyjny)

Siła oraz technika zabiegu są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, w związku z czym każdy masaż za każdym razem będzie wyglądał inaczej, tak jak różni się organizm każdego z nas. Cechą charakterystyczną prawdziwego masażu tajskiego jest użycie przez masażystów rąk, łokci, stóp i przedramion. Dzięki takiej różnorodności i indywidualnemu dostosowaniu tempa zabiegu poczujesz jak poszczególne sekwencje masażu wpływają na kolejne masowane części ciała: nogi, ręce czy plecy.

Bardziej doświadczeni w kontakcie z technikami masażu orientalnego z łatwością wychwycą w tradycyjnym masażu tajskim elementy akupresury, masażu shiatsu, ajurwedy oraz jogi pasywnej, które stanowią integralną część tradycyjnego masażu tajskiego.

To dzięki wpływom jogi możliwe jest uzyskanie podczas masażu pasywnego wejścia w asany - postawy i pół-pozycje medytacyjne, które nawet dla osób trenujących jogę często dostępne są dopiero po latach intensywnych treningów. Sekwencje „leniwej jogi” występują w masażach tajskich w pozycjach siedzących, jak i na leżąco.

Cennik tradycyjnego masażu tajskiego

Czas trwania 30 minut 60 minut 90 minut 120 minut
Klasyczny masaż tajski 110 zł 150 zł 200 zł 250 zł

Tradycyjny tajski masaż - czego się spodziewać?

Masażystki ThaiSun zawsze zalecają na pierwszą wizytę wersję 90 minutową zabiegu. Tradycyjne masaże tajskie dostępne są również w formacie 60 oraz 120 minut. Dodatkowo, ten rodzaj masażu daje doskonałe efekty w wariacji wykonywanej na cztery ręce. Dla najbardziej zaawansowanych miłośników tajskiej fizjoterapii polecamy spróbować masażu w zupełnie innym wydaniu - w wersji na osiem rąk! Masaż tajski wykonywany przez cztery masażystki wymaga to wyjątkowej precyzji i koordynacji ruchów, gdyż w doskonałej synchronizacji masażystki podążają wzdłuż rąk i nóg masowanego, jednocześnie przepychając limfę wzdłuż czterech najważniejszych linii witalnych.

Różnorodność elementów masażu tajskiego pozwala ciału odzyskać większą mobilność. Klasyczny masaż tajski daje wyraźnie odczuwalny efekt „naładowania” pozytywną energią, który utrzymuje się nawet do kilku dni po masażu.

Technika masażu tajskiego

Wśród technik składających się na masaż tajski ważne są elementy rozciągania oraz rozmasowywania. Rozciągnięcie (wspomniane wcześniej elementy pasywnej jogi) służy rozluźnieniu mięśni oraz przywróceniu im naturalnej elastyczności, podczas gdy rozmasowanie pomaga pokonać zmęczenie stawów i pozwala na odzyskanie pełnego zakresu ruchów. Kontrola nad własnymi reakcjami, nabyta wraz z doświadczaniem kolejnych masaży, umiejętność rozluźnienia się i zaufanie do masażysty stanowią klucz do udanego masażu tajskiego.

Tajski masaż nie jest rutynowym, powtarzanym w ten sam sposób zabiegiem. Sesje terapeutyczne w zależności od preferencji osoby masowanej mogą wyglądać zupełnie inaczej - mogą być bardzo intensywne, energetyzujące, lecznicze czy nawet głęboko uspokajające. Różnice zależą od synergii dwóch osób wytworzonej w trakcie masażu, która za każdym razem jest unikalna. Tradycyjny masaż tajski doskonale łączy się z zabiegami SPA, masażem stóp i z użyciem stempli ziołowych.

Czy tajski masaż jest dla każdego?

Niezależnie od wieku, każdy może skorzystać z dobroczynnego działania masaży tajskich. Doświadczony masażysta dostosowuje wszystkie techniki oraz siłę odpowiednio do wieku oraz proporcji ciała. Tradycyjny masaż tajski bazuje na pracy nad liniami energetycznymi, a nie tylko na założeniach anatomii, jak wielu ekspertów dotychczas uważało.

Linie Sen i anatomia

Linie sen to pasma przepływu energii przez ciało w tajskiej terminologii tradycyjnej. Ze względu na bardzo długą tradycję pojęcia anatomiczne w masażu tajskim różnią się od tych bardziej nowoczesnych. W prosty sposób możemy odnieść rozłożenie linii sen do konkretnych pasm mięśni i nerwów, jednak Tajowie nie są chętni do dzielenia się tą wiedzą, praktykując ją tylko i wyłącznie  tradycyjnych tajskich sztukach leczniczych.

Analogii możemy doszukiwać się w jodze i hinduskim podejściu do anatomii człowieka - wiedza z Indii od lat krąży w ogólnym obiegu, a jak wiemy masaż tajski to połączenie tego co najlepsze z kilku różnych, dalekowschodnich praktyk leczniczych, w tym z jogi i ajurwedy.

Trafiając do jednego z naszych salonów tajskiego masażu masz zatem pewność,
że zabieg, który dla Ciebie wykonujemy jest kombinacją wiedzy i umiejętności szlifowanych od setek lat.

Masaż tajski - korzyści

Wśród najczęściej wymienianych korzyści masażu tajskiego znajdziemy:

  • rozładowanie napięcia mięśni
  • rozluźnienie stawów i ścięgien
  • poprawę krążenia krwi
  • lepsze funkcjonowanie układu limfatycznego
  • zwiększony zakres ruchu
  • zastrzyk energii odczuwalny długo po masażu
  • harmonizację całego organizmu