Jakie efekty daje masaż relaksacyjny?
Masaż relaksacyjny jest polecany wszystkim osobom, które cierpią na chroniczny stres, zmęczenie oraz złe samopoczucie. To doskonałe remedium na nadmierne napięcie mięśniowe oraz zły stan psychosomatyczny.
Czym jest masaż relaksacyjny i jakie są jego efekty?
Masaż relaksacyjny ma doskonałe działanie, którym jest widoczna poprawa samopoczucia osoby poddającej się temu zabiegowi. Zastosowanie odpowiednich technik masażu relaksacyjnego pozwala osiągnąć stan odprężenia ciała i umysłu, a także skutecznie pozbyć się skumulowanego stresu i zmęczenia, co owocuje dobrym samopoczuciem oraz lepszą kondycją psychiczną i fizyczną.
Masaż relaksacyjny co do zasady jest zabiegiem w pełni naturalnym, który polega na odpowiedniej stymulacji tkanek organizmu. W trakcie wykonywania zabiegu masażu relaksacyjnego oddziałuje się na skórę, tkankę łączną i tłuszczową, a także mięśnie, zakończenia nerwowe oraz układ nerwowy, limfatyczny, krwionośny i hormonalny. Dzięki temu zestresowane i nadmiernie obciążone ciało, a także umysł zaczynają się regenerować oraz powracać do swojego normalnego rytmu. Masaż relaksacyjny jest doskonałym sposobem na uwolnienie się od skumulowanej energii, która wpływa niekorzystnie na zdrowie psychiczne i narządy wewnętrzne oraz układy w ciele człowieka.
Dla kogo jest odpowiedni masaż tajski relaksacyjny?
Dobrze wykonany masaż relaksacyjny trwa od 30 minut do godziny i może być powtarzany nawet codziennie. Zaleca się go osobom, które z różnych względów zaczęły odczuwać obniżenie nastroju, a także napady nieuzasadnionego lęku. To idealny sposób na wyciszenie się dla osób pracujących w warunkach szczególnie uciążliwych, w których są one narażone na różnego rodzaju bodźce.
Sama technika wykonywania masażu relaksacyjnego ma wiele wspólnego z masażem klasycznym. Przed zabiegiem osoba wykonująca masaż korzysta z serii chwytów polegających na ugniataniu, rozcieraniu, głaskaniu, roztrząsaniu oraz uciskaniu. W masażu relaksacyjnym ruchy muszą być bardzo powolne, płynne i spokojne. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ w tym wypadku należy skupić się wyłącznie na obniżeniu nadmiernego napięcia mięśni poprzecznie prążkowanych, a także zmniejszeniu nadpobudliwości zakończeń nerwowych czuciowych. Wszystko to prowadzi do osiągnięcia stanu relaksu i całkowitego odprężenia.
W masażu relaksacyjnym nie wykonuje się rozcierania poprzecznego, oklepywania, wibracji i innych ruchów nacechowanych dużą dozą ładunku energetycznego. Mają one silny wpływ na układ nerwowy i powodują jego pobudzenie, co w tym wypadku nie tylko nie jest potrzebne, ale nawet niewskazane.
Masaż relaksacyjny Warszawa – stosowane preparaty i atmosfera w czasie zabiegu
Masaż relaksacyjny kończy się długim, podłużnym głaskaniem, które wycisza i uspokaja pacjenta poddającego się temu zabiegowi. W masażu relaksacyjnym warto używać różnego rodzaju środków poślizgowych, które ułatwiają wykonywanie ruchów, a także nie powodują zaczerwienienia skóry przy masowaniu dużych powierzchni ciała. Stosuje się olejki o właściwościach relaksujących oraz nawilżających. Można użyć olejku sandałowego, różanego, cedrowego, liang-liang czy lawendowego.
Dodatkowo masażowi relaksacyjnemu towarzyszy specyficzna atmosfera, w której wykonuje się ten zabieg. Pacjent jest zaproszony do harmonijnie zaaranżowanego wnętrza, w którym dominują świece, naturalne dodatki, duża ilość drewna i spokojna muzyka. Wszystko to pomaga wyciszyć umysł, a masaż staje się wyjątkowym doznaniem o wysokiej skuteczności.
Efektami masażu relaksacyjnego są zmniejszenie napięcia mięśniowego, szybka regeneracja stawów i mięśni, również po niezwykle wyczerpującym treningu, zmniejszenie nadwrażliwości czuciowej i dolegliwości bólowych spowodowanych czynnikami stresogennymi, redukowanie bólu napięciowego określonych grup mięśni, a także przyspieszenie metabolizmu i oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn.
Masaż relaksacyjny ma na celu pobudzenie organizmu do zwiększonego wydzielania endorfin, co skutkuje natychmiastową poprawą samopoczucia. To technika, która ma na celu nie tylko przyspieszenie przepływu krwi i limfy, ale również wywołanie u pacjenta błogostanu i całkowitego odprężenia.