Tajski peeling ciała

Tajski peeling ciała

Sezam zmieszany z miodem, jogurtem i odrobiną mleka. Brzmi smakowicie, ale to nie uczta dla podniebienia, a dla Twojej skóry. Tajski peeling ciała, bo o nim mowa, dzięki swojej naturalnej recepturze i wschodniej wiedzy leczniczej odmłodzi i oczyści Twoją skórę, a subtelny masaż mu towarzyszący ukoi Twoje zmysły.

Dlaczego akurat sezam pełni tu kluczową rolę? Po pierwsze rozdrobniony i wykorzystany w peelingu działa np. jak ziarenka piasku, czy drobinki zawarte w peelingujących żelach pod prysznic. Poza mechanicznymi właściwościami zawiera w sobie sazamol i sazamolinę czyli bardziej ludzkim językiem - przeciwutleniacze. Jest to wyjątkowo korzystny zbieg okoliczności, gdyż jak powszechnie wiadomo przeciwutleniacze hamują procesy starzenia się skóry. Dzięki temu, poza tym, że skóra po masażu wygląda młodziej dzięki zwykłemu, mechanicznemu oczyszczeniu, to przy regularnym stosowaniu mogą zmniejszać się zmarszczki mimiczne, a kolejne tworzyć się będą znacznie wolniej.

Miód natomiast, którego również używamy przy tajskim peelingu ciała jest obecnie często stosowany w konwencjonalnej kosmetyce i medycynie. Według badań pomaga w walce z trądzikiem, przyspiesza gojenie się ran oraz koi podrażnienia skóry, a do tego dodatkowo ją nawilża. Niektórzy stosują ten niedźwiedzi przysmak również do nawilżania przesuszonych włosów, czy wygładzenia lub zregenerowania spękanej skóry na stopach i rękach co szczególnie częste jest po sezonie zimowym bądź długich, letnich wędrówkach.

Efekty tajskiego peelingu ciała

Mówiąc o tajskim peelingu ciała jako o całości, a nie poszczególnych elementach warto zauważyć efekty jakie przynosi połączenie tych kilku prostych i zarazem smacznych produktów, w tym przypadku, kosmetycznych.

Już po jednorazowej sesji możesz zauważyć, że skóra jest wyraźnie odżywiona, gładka i jędrna. Przy regularnym stosowaniu zwiększa się jej odporność na infekcje bakteryjne przy jednoczesnym oczyszczeniu z toksyn. Z czasem redukują się zmarszczki, a to dzięki przyspieszonej odbudowie komórek największego (powierzchniowo) naszego organu - skóry.

Cennik tajskiego peelingu ciała

Czas trwania 30 minut 60 minut
Tajski peeling ciała 230 zł 300 zł

Tajski peeling ciała - czego się można spodziewać?

Tajski peeling ciała jest podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to sam peeling, który zajmuje z reguły nieco ponad 30 minut. W tym czasie masażystka zaczynając od nóg i stóp wmasowuje w Twoje ciało wcześniej przygotowaną miksturę omawianego sezamu, miodu i jogurtu naturalnego. Dynamicznymi, jednocześnie relaksującymi ruchami usuwany są zrogowaciałe warstwy naskórka i drobne niedoskonałości.

Zabieg stopniowo przenosi się do coraz wyższych partii po czym następuje zmiana pozycji z leżenia na brzuchu do leżenia na plecach. Wtedy peelingowana jest klatka piersiowa, przód ramion, rąk i brzuch.

Następnie chwila przerwy na krótki prysznic, żeby zmyć z siebie drobinki sezamu i przechodzimy do drugiej części. Jest nią subtelny masaż olejkami wykonywany na całym ciele. Z pewnością pozwoli Ci to na chwilę zapomnienia oraz dodatkowo nawilży skórę.

Działanie tajskiego peelingu ciała

Najczęściej wymieniane korzyści tego zabiegu SPA to:

  • nawilżenie skóry,
  • zapobieganie tworzeniu się zmarszczek,
  • redukcja zmarszczek,
  • pobudzenie regeneracji komórek skóry,
  • oczyszczenie z toksyn,
  • mechaniczne oczyszczenie skóry,
  • delikatna w dotyku, gładka i błyszcząca skóra.

Jak przygotować się do masażu?

Przed masażem nie musisz specjalnie się przygotowywać. Na miejscu dostaniesz od nas jednorazową bieliznę, w której wykonywany jest zabieg, a jeśli potrzebujesz prysznica czeka na Ciebie łazienka i świeże ręczniki.

Zadbaj przede wszystkim o swój czas. Tajski peeling ciała trwa z reguły godzinę, można go oczywiście przedłużyć co ma logiczne uzasadnienie. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest wyjątkowo chłonna na wszelkie substancje odżywcze. Decydując się na masaż olejkiem kokosowym poza tym, że jeszcze skuteczniej się zrelaksujesz dodatkowo odżywisz swoją skórę jedną z najzdrowszych substancji stosowanych obecnie w kosmetyce i dietetyce.